Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kris2012/ftp/instalator/wordpress/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kris2012/ftp/instalator/wordpress/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1025
Prawo Biznesu – Czy mamy haka na raka ?

Czy mamy haka na raka ?

Czy mamy haka na raka ?

Posted by

Rak szyjki macicy – taka diagnoza, dla niejednej pacjentki oznacza koniec.

Koniec życia, koniec marzeń o potomstwie, koniec zdrowia, którym dotychczas mogła się cieszyć. Mimo szybkiego rozwoju medycyny w zakresie profilaktyki i metod wczesnego diagnozowania raka szyjki macicy, w Polsce wciąż obserwuje się wysoką zachorowalność na ten typ nowotworu. Nowotwór, który wcześniej rozwijał się u kobiet dojrzałych, coraz częściej występuje u tych młodszych.

Mimo kampanii społecznościowych, programów edukacyjnych, dostępności do podstawowych badań profilaktycznych wśród kobiet (niezależnie od grupy wiekowej) cały czas występuje deficyt wiedzy i pragnienie poznania, jak uchronić się przed tym nowotworem. Choroba, niezależnie jaka, wpływa na naszą codzienność i codzienność osób bliskich. Aby w pełni cieszyć się życiem, realizować się zawodowo, czy to w sferze pracy medycznej, biznesowej lub artystycznej jest ono niezbędne.By poczucie kobiecości nie ulotniło się wraz z chorobą, trzeba wiedzieć jak zadbać o swoje zdrowie intymne.

Badania ? Co można zrobić ?

Celem mojej pracy jest porównanie wiedzy jaką posiadają polskie studentki na temat profilaktyki i metod wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. W trakcie prowadzenia swojej pracy chciałabym dowiedzieć się, skąd studentki czerpią wiedzę na temat walki z rakiem szyjki macicy. Czy informacje, które otrzymują podczas uczestniczenia w programach lub w trakcie wizyty u ginekologa są wystarczające, aby zapobiegać rozwojowi choroby.

Chciałabym, aby wyniki mojej pracy przyczyniły się do wprowadzenia skuteczniejszych programów edukacyjnych, zwiększenia świadomości u młodych kobiet na temat istoty profilaktyki raka szynki macicy i jednocześnie zmniejszenia zachorowalności na ten typ nowotworu.

Bardzo proszę Studentki o wypełnienie ankiety o wiedzy na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy
http://goo.gl/forms/I3beo22ovc

Autor:
Aleksandra Gajewska

Warszawki Uniwersytet Medyczny

Wydział Nauk o Zdrowiu


Leave a Reply

Your email address will not be published.